NATRYSK GUMĄ W PŁYNIE

Naprawa dachu z papy na zimno

Nowoczesna technologia już dostępna w Polsce! Zobacz Film

Canada Waterproof System - szybka i prosta renowacja dachu z papy

CWS to elastomer bitumiczny z domieszką polimerów – guma w płynie, która skutecznie zabezpieczy każdy dach przed działaniem wody. Jest to profesjonalny środek pozbawiony jakichkolwiek rozpuszczalników, odznaczający się wysoką elastycznością i przyczepnością do podłoża. Jego cechy sprawiają, że naprawa dachu z papy na zimno jest szybka i łatwa.

Jak wygląda naprawa dachu za pomocą systemu CWS? Nie trzeba zrywać papy z dachu, wystarczy nałożyć cienką 2mm membranę i już! Ułożona warstwa jest odporna na promienie UV i w pełni zabezpieczy dach przed wodą. Elastomer bitumiczny posiada tzw. pamięć kształtu, co pozwala mu “pracować” wraz z ułożonymi wcześniej warstwami izolacji.

Canada Waterproof System - szybka i prosta renowacja dachu z papy

Renowacja dachu z papy na zimno? Zastosuj innowacyjną gumę w płynie!

Izolacja dachów płaskich papą

Obecnie papa termozgrzewalna (kiedyś papa asfaltowa) to najczęściej używany w kraju materiał do izolacji dachu płaskiego. Ze względu na cenę oraz pozorną łatwość montażu, papa była i jest najchętniej wybieranym produktem. Materiał ten posiada jednak liczne wady, które bezpośrednio wpływają na trwałość warstwy izolacyjnej. Przede wszystkim papa nie jest odporna na wahania temperatur. Przy wysokich temperaturach rozszerza się a przy niskich kurczy. Te nieustanne ruchy powodują, że papa zaczyna pękać, co skutkuje powstaniem pęknięć i mikroszczelin. Woda natychmiast dostaje się pod warstwę izolacji i uszkadza powierzchnię dachu.

Od 70 lat najczęściej stosowanym materiałem wykorzystywanym przy izolacji dachów płaskich jest papa. Czyżby w XXI wieku nie było innej, lepszej technologii?

Kolejną wadą papy jest jej spory ciężar. Standardowo jej waga waha się od 3 do 6 kg na m². Można łatwo obliczyć, że przy 200m² dachu masa papy wyniesie ponad 1 tonę. O ile 2 warstwy papy nie stanowią problemu, o tyle każda kolejna warstwa stanowi problem dla wytrzymałości dachu płaskiego. Dodatkowo, kolejne warstwy niszczą te wcześniejsze (stara papa zaczyna gnić i kruszyć się).

Powyższe przypadki próbuje się rozwiązać poprzez zerwanie wszystkich starych warstw papy i położenie nowej. Jest to jednak sposób bardzo drogi i pracochłonny, a problem najczęściej powraca w przeciągu kilku lat. Dodatkowo przez kilka tygodni prowadzenia takich prac, pojawia się ryzyko zalania pomieszczeń. Do tego należy jeszcze doliczyć koszty utylizacji usuniętej z dachu papy.

Metoda CWS pozwala uszczelnić nawet 1000m² dachu z papy w ciągu dwóch dni

Guma w płynie CWS

Zamiast papy zastosuj natrysk gumą w płynie – szybką i skuteczną technologię!

Zapomnij o wszystkich powyższych wadach papy. Najwyższy czas zastosować rozwiązanie na miarę XXI wieku – elastomer bitumiczny czyli guma w płynie, którą naprawisz dach z papy na zimno! Nowoczesna technologia, która od lat wykorzystywana jest za granicą, jest już dostępna w Polsce – skutecznie, szybko i w atrakcyjnej cenie!

Wybrane realizacje wykorzystujące gumę w płynie