Close

Duosil – kompleksowy sposób na ekstremalnie szczelny dach

Duosil - kompleksowy uszczelnianie dachów płaskich

Dachy, niezależnie od tego, czy są pokryte betonem, blachą czy papą, powinny być przede wszystkim szczelne. Choć przez pierwsze lata doskonale spełniają swoją najważniejszą funkcję, nastawione na silne oddziaływania warunków atmosferycznych – promieni słonecznych, wiatru, zmieniającej się temperatury, wody czy śniegu – z czasem tracą swoje hydroizolacyjne właściwości.

Zazwyczaj pierwsze przecieki są trudne do wychwycenia lub pozostają całkowicie niezauważone. Woda, znajdując niewielkie szczeliny, powoli dostaje się do wewnątrz, powodując bardzo niekorzystny wpływ na znajdującą się tuż pod dachem termoizolację czy elementy konstrukcyjne budynku. Ten proces niszczenia domu może trwać miesiącami, a nawet latami, a pierwsze wyraźne jego efekty zauważymy dopiero, gdy na suficie pojawi się mokra plama czy przegniją elementy konstrukcji dachowej (np. płatwie, kleszcze czy jętki).

Co zrobić z przeciekającym dachem?

W sytuacji, kiedy pokrycie dachowe staje się nieszczelne, musimy zdecydować się na wyjątkowo skuteczne rozwiązanie hydroizolujące, takie, które przy okazji nie będzie bardzo kosztowne. Bazując na innowacyjnych rozwiązaniach branży chemicznej oraz wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie budowlane proponujemy jedyny na rynku, niezwykle skuteczny w uszczelnianiu dachów system Duosil®.

System Duosil można stosować na dachy płaskie pokryte betonem, blachą lub papą.

Co to jest Duosil?

Duosil® to połączenie zamknięto-komórkowej pianki PUR oraz gumy w płynie.

Piankę PUR aplikuje się za pomocą natrysku na oczyszczoną i wysuszoną, wolną od luźnych elementów powierzchnię dachową. Podczas aplikacji pianka znakomicie wypełnia sobą wszelkie szczeliny i niweluje nierówności, doskonale sobie radząc w miejscach trudno dostępnych czy architektonicznie złożonych (attyki, kominy, zwężenia, ujścia wentylacyjne itd.). Po utwardzeniu powstaje jednolita, nieposiadająca szczelin warstwa, na jaką nakłada się gumę w płynie.

Guma w płynie, czyli elastomer bitumiczny z domieszką polimerów, jest przyjazna dla środowiska, elastyczna, niezwykle przyczepna do różnego rodzaju podłoża (blachy, papy, betonu, płytek ceramicznych itd.) i odporna na promieniowanie UV. Nakładana na warstwę pianki PUR stanowi niezwykle skuteczną ochronę przed wodą.

Połączenie pianki PUR i gumy w płynie stanowi kompleksowe rozwiązanie w uszczelnianiu starych, zniszczonych dachów, zapewniając wyjątkowo dobre właściwości hydro-ochronne.

System Duosil®, w zależności od poziomu nieszczelności i zniszczenia dachu, oferowany jest w trzech wariantach produktowych: Duosil Economic, Duosil Standard i Duosil Plus.

Duosil Economic to sprytne, ekonomiczne rozwiązanie dla niedużych, możliwych do zlokalizowania nieszczelności. Piankę PUR nakłada się miejscowo, a następnie cały dach pokrywa warstwą gumy w płynie. W ten sposób rozwiążesz na lata swoje małe, przeciekające problemy.

Duosil Standard to bardzo popularny system, w którym pianę PUR oraz gumę nakłada się na całej powierzchni dachu. Możesz być pewien, że przykryjesz warstwą hydroizolacyjną wszystkie, nawet niewykryte nieszczelności.

Duosil Plus to rozwiązanie dla wymagających, gdzie dwie standardowe warstwy z pianki PUR i gumy zostają zabezpieczone srebrną warstwą dekoracyjno-ochronną. Dzięki temu dach staje się nie tylko ekstremalnie szczelny, ale także mniej podatny na temperaturę, przynosząc odczuwalne korzyści dla użytkowników w postaci niższych temperatur poddasza latem i – co nie mniej ważne – niższych rachunków.

Rozwiąż na zawsze problemy z przeciekającym dachem, decydując się na Duosil Economic, Duosil Standard lub Duosil Plus.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep z produktami CWS
Sklep z produktami CWS
telefon do firmy Dach Service